NarutoShippudenRomania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

NarutoShippudenRomania

Este un forum despre anime-ul Naruto
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Despre Akatsuki

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Madarra
Moderator Madara
Moderator Madara
Madarra


Chakra : 56
Ryo : 21326
Data de inscriere : 23/03/2013
Localizare : Peste Tot Dar Nicăieri In Iwagakure

Personaj
Jutsuri:
Chakra Chakra:
Despre Akatsuki  Left_bar_bleue1000/1000Despre Akatsuki  Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Viata:
Despre Akatsuki  Left_bar_bleue1000/1000Despre Akatsuki  Empty_bar_bleue  (1000/1000)

Despre Akatsuki  Empty
MesajSubiect: Despre Akatsuki    Despre Akatsuki  Icon_minitimeDum Mai 19, 2013 11:17 am

Akatsuki (Zori de zi sau Zorii dimineții) este o organizație criminală, compusă din zece ninja de nivel înalt care și-au trădat satele de origine. Membrii Akatsuki sunt caracterizați de pelerinele lor lungi, închise cu norișori roșii, cu un contur alb.Akatsuki a fost fondată de Madara Uchiha după ce a fost dat afară din satul lui de origine Konohagakure. Deși inițial voia doar să-i mascheze mișcările lui Madara, Akatsuki a început să ia parte în asasinări și spionaj. Scopul lor ajunge să fie dominarea globală.
Sus In jos
Madara44
Leaf Genin
Leaf Genin
Madara44


Chakra : 31
Ryo : 16138
Data de inscriere : 03/05/2013
Varsta : 26
Localizare : Konoha.

Personaj
Jutsuri:
Chakra Chakra:
Despre Akatsuki  Left_bar_bleue1/1Despre Akatsuki  Empty_bar_bleue  (1/1)
Viata:
Despre Akatsuki  Left_bar_bleue0/0Despre Akatsuki  Empty_bar_bleue  (0/0)

Despre Akatsuki  Empty
MesajSubiect: Re: Despre Akatsuki    Despre Akatsuki  Icon_minitimeLun Mai 20, 2013 6:17 am

Madarra a scris:
Akatsuki (Zori de zi sau Zorii dimineții) este o organizație criminală, compusă din zece ninja de nivel înalt care și-au trădat satele de origine. Membrii Akatsuki sunt caracterizați de pelerinele lor lungi, închise cu norișori roșii, cu un contur alb.Akatsuki a fost fondată de Madara Uchiha după ce a fost dat afară din satul lui de origine Konohagakure. Deși inițial voia doar să-i mascheze mișcările lui Madara, Akatsuki a început să ia parte în asasinări și spionaj. Scopul lor ajunge să fie dominarea globală.
De fapt, aici ai facut o greseala! Nu Uchiha Madara a infiintat Akatsuki. Cel care a infiintat cu adevarat Akatsuki e de fapt Pain! Si Akatsuki nu era la inceput o organizatie criminala, Pain nu vroia ca organizatia sa fie criminala, dar asa a ajuns in cele din urma. Deci, ai cam gresit cu descrierea. Si in episoadele din Naruto Shippuden, Pain e liderul Akatsuki. Si apropo, Madara era mort in episoadele alea, cel care se dadea drept Madara era Obito.
Sus In jos
Madarra
Moderator Madara
Moderator Madara
Madarra


Chakra : 56
Ryo : 21326
Data de inscriere : 23/03/2013
Localizare : Peste Tot Dar Nicăieri In Iwagakure

Personaj
Jutsuri:
Chakra Chakra:
Despre Akatsuki  Left_bar_bleue1000/1000Despre Akatsuki  Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Viata:
Despre Akatsuki  Left_bar_bleue1000/1000Despre Akatsuki  Empty_bar_bleue  (1000/1000)

Despre Akatsuki  Empty
MesajSubiect: Re: Despre Akatsuki    Despre Akatsuki  Icon_minitimeLun Mai 20, 2013 9:15 am

Ai dreptate nu Madara Uchiha a infintat-o insa Akatsuki (atunci cand nu era o organizatie criminala) nu era cunoascuta si era nou fondata!...Mai tarziu deabea dupa ce OBITO a primit ordinele de la adevaratul Madara (care statea intr-o pestera si o ardea linistit)si da in Naruto Shippuden Pain era liderul doar de decor tot madara(obito/tobi pe atunci) il "controla" si nu, nu Pain era liderul...Liderul era Nagato...Pain era doar papusa lui ! deci nu imi spune tu mie ca gresesc Wink
Sus In jos
Madara44
Leaf Genin
Leaf Genin
Madara44


Chakra : 31
Ryo : 16138
Data de inscriere : 03/05/2013
Varsta : 26
Localizare : Konoha.

Personaj
Jutsuri:
Chakra Chakra:
Despre Akatsuki  Left_bar_bleue1/1Despre Akatsuki  Empty_bar_bleue  (1/1)
Viata:
Despre Akatsuki  Left_bar_bleue0/0Despre Akatsuki  Empty_bar_bleue  (0/0)

Despre Akatsuki  Empty
MesajSubiect: Re: Despre Akatsuki    Despre Akatsuki  Icon_minitimeMier Mai 22, 2013 5:55 am

Nu ma face sa ma uit iarasi la manga ca o sa iasa rau atunci. =))))))))))))
Sus In jos
Madarra
Moderator Madara
Moderator Madara
Madarra


Chakra : 56
Ryo : 21326
Data de inscriere : 23/03/2013
Localizare : Peste Tot Dar Nicăieri In Iwagakure

Personaj
Jutsuri:
Chakra Chakra:
Despre Akatsuki  Left_bar_bleue1000/1000Despre Akatsuki  Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Viata:
Despre Akatsuki  Left_bar_bleue1000/1000Despre Akatsuki  Empty_bar_bleue  (1000/1000)

Despre Akatsuki  Empty
MesajSubiect: Re: Despre Akatsuki    Despre Akatsuki  Icon_minitimeMier Mai 22, 2013 7:27 am

AAA..tu nu te uiti la maga ...si mai vii aici sa comentezi...Smile)
Sus In jos
Madara44
Leaf Genin
Leaf Genin
Madara44


Chakra : 31
Ryo : 16138
Data de inscriere : 03/05/2013
Varsta : 26
Localizare : Konoha.

Personaj
Jutsuri:
Chakra Chakra:
Despre Akatsuki  Left_bar_bleue1/1Despre Akatsuki  Empty_bar_bleue  (1/1)
Viata:
Despre Akatsuki  Left_bar_bleue0/0Despre Akatsuki  Empty_bar_bleue  (0/0)

Despre Akatsuki  Empty
MesajSubiect: Re: Despre Akatsuki    Despre Akatsuki  Icon_minitimeMier Mai 22, 2013 9:14 am

Madara44 a scris:
Nu ma face sa ma uit iarasi la manga ca o sa iasa rau atunci. =))))))))))))
Am zis sa nu ma faci sa ma uit iarasi. Sunt la zi cu manga, dar nu stiu la ce capitol era faza de mai sus pe care ti-am explicat-o.
Sus In jos
Madarra
Moderator Madara
Moderator Madara
Madarra


Chakra : 56
Ryo : 21326
Data de inscriere : 23/03/2013
Localizare : Peste Tot Dar Nicăieri In Iwagakure

Personaj
Jutsuri:
Chakra Chakra:
Despre Akatsuki  Left_bar_bleue1000/1000Despre Akatsuki  Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Viata:
Despre Akatsuki  Left_bar_bleue1000/1000Despre Akatsuki  Empty_bar_bleue  (1000/1000)

Despre Akatsuki  Empty
MesajSubiect: Re: Despre Akatsuki    Despre Akatsuki  Icon_minitimeVin Mai 24, 2013 11:24 am

Nu ma face sa ma uit iarasi la manga

Trebuia sa specifici sa te uiti din nou la capitoul ala din maga nu ca sa nu te uiti iarasi la manga...exprima-te corect Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat





Despre Akatsuki  Empty
MesajSubiect: Re: Despre Akatsuki    Despre Akatsuki  Icon_minitime

Sus In jos
 
Despre Akatsuki
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
NarutoShippudenRomania :: Akatsuki-
Mergi direct la: